SONICA se vrača z mikroskopskim, a udarnim seciranjem ritma Innode in glasnimi performativnimi 8mm projektorji Martina Messierja. Innode je odmevni novi projekt Stefana Nemetha, bivšega člana kultne dunajske zasedbe Radian. Trio poleg Nemetha tvorita še ena od najbolj samosvojih tolkalcev v polju sodobne elektronske glasbe in sodobnega rocka ter njunih presečišč, Bernhard Breuer iz zasedbe
SONICA se vrača z mikroskopskim, a udarnim seciranjem ritma Innode in glasnimi performativnimi 8mm projektorji Martina Messierja.
Innode je odmevni novi projekt Stefana Nemetha, bivšega člana kultne dunajske zasedbe Radian. Trio poleg Nemetha tvorita še ena od najbolj samosvojih tolkalcev v polju sodobne elektronske glasbe in sodobnega rocka ter njunih presečišč, Bernhard Breuer iz zasedbe Elektroguzzi ter Steven Hess iz zasedb Pan American in Locrian. V osrčju njihove glasbe sta kleni ritem, redukcionizem ter čista forma, preko njih pa Innode vstopajo v vrtoglavo seciranje ritma, v polje protosoničnega vrtinčenja ritmičnih vzorcev, elektronskega šuma in pretanjenih zvočnih tekstur na meji organskega in mehanskega.
Ob tem sledi ponovno gostovanje nagrajenca Ars Electronice, Kanadčana Martina Messierja z novim audiovizualnim projektom. Projectors je kirurško natančno umetniško delo, v katerem Messier orkestrira, manipulira in distorzira 8 milimetrske projektorje skozi luči digitalnega medija. Mašine preteklosti z njim lastnim rjovečim šumom preko odrskih luči oživijo izven prostora projekcije, se povnanjijo in se spremenijo v bizaren in eksplozivni hrupni mehanizem, ki nas pelje v brezčasni univerzum, nekam med dialogom, konfrontacijo in tehnološkimi nasprotij.
Video:
http://vimeo.com/89789060
Linki:
http://www.mmessier.com
INNODE (AUT, US)
Innode je odmevni novi projekt Stefana Nemetha, bivšega člana kultne dunajske zasedbe Radian. Gre za trio, ki ga poleg Nemetha tvorita še ena od najbolj samosvojih tolkalcev v polju sodobne elektronske glasbe in sodobnega rocka ter njunih presečišč, Bernharda Breurja iz zasedbe Elektroguzzi ter Stevena Hessa iz zasedb Pan American in Locrian. V osrčju njihove glasbe sta kleni ritem, redukcionizem ter čista forma, preko njih pa Innode vstopajo v vrtoglavo seciranje ritma, v polje protosoničnega vrtinčenja ritmičnih vzorcev, elektronskega šuma in pretanjenih zvočnih tekstur na meji organskega in mehanskega. Njihov kritiško hvaljen prvenec Gridshifter je izšel na založbi Editions Mego, z njim pa Innode že osvobajajo mednarodne festivale, od berlinskega CTM-ja, krakovskega in londonskega Unsound, kijevskega Nextsound in graškega Musikprotokoll. Mikroskopsko a udarno premikanje ritimčnih okvirjev!
http://www.sonotope.org/innode/
MARTIN MESSIER (CAN)
Quebeški skladatelj, performer in novomedijski umetnik Martin Messier ustvarja preko kompleksne zvočne estetike, ki se napaja v eksperimentalnem zvočnem miljeju, ki ga prečijo nenavadni zvoki in ritmični prepleti v nenehnem procesu konstrukcije in dekonstrukcije. Njegovi koncerti, zvočni in audiovizualni performensi, dela s področja live electronics, glasba za gledališče in sodobni ples so bila izvajana na priznanih mednarodnih festivalih, kot so Mutek (Montreal), Festival TransAmériques (Montreal), Bang on a Can (New York), Transmediale (Berlin) and Sonar (Barcelona).
Soorganizacija MoTA – Muzej tranzitorne umetnosti in Kino Šiška.