Otvoritveni gurmanski zvočni meni z berlinskim temačnim mojstrom Rashadom Beckerjem in audiovizualni spektakel oqpo_oooo Alexa Augiera ob podpori domačih ontervjabbit!Prisluhnite berlinskemu mojstru, ki se je brusil ob Robertu Henkeju in Dub Plateih; producentu in zvočnemu mojstru Holly Herndon, Shackeltona, Pantha du Princea, Kevina Drumma in Floriana Heckerja, ki je z lansko ploščo Traditional Music of
Otvoritveni gurmanski zvočni meni z berlinskim temačnim mojstrom Rashadom Beckerjem in audiovizualni spektakel oqpo_oooo Alexa Augiera ob podpori domačih ontervjabbit!Prisluhnite berlinskemu mojstru, ki se je brusil ob Robertu Henkeju in Dub Plateih; producentu in zvočnemu mojstru Holly Herndon, Shackeltona, Pantha du Princea, Kevina Drumma in Floriana Heckerja, ki je z lansko ploščo Traditional Music of Notional Species Vol. izdano pri PAN Records pustil na sodobni elektronski glasbi neizbrisen pečat.
Na njegovi strani bo francoski ustvarjalec, mojster prostorskosti zvoka Alex Augier iz znamenitega IRCAM-a zlaga udarno kocko audiovizualnih informacij, ki se na odru pretvorijo v intenziven performans.Ob njem bo uvod v Beckerjev hrup mrežil zapredek opojnega dronea, rušilnega šuma, pritajenega pulza in zastrtih melodij domačega synth dueta Ontervjabbit.Naj se SONICA prične! FB dogodek>
RASHAD BECKER (DE)
Rashad Becker je v zadnjih petnajstih letih postal osrednje ime za sodobno produkcijo zvoka, ki je zaznamovala številne izdaje raznolikih glasbenih žanrov znotraj heterogenega polja elektronske glasbe. Njegovo delo glasbenega producenta, studijskega inženirja in mojstra za končno zvočno obdelavo posnetkov (mastering) je zaznamovalo produkcijo elektronske glasbe zadnjih petnajstih let. Njegov pristop stremi h kreativnemu sodelovanju z ustvarjalci, pri čemer njegova obdelava zvoka nosi povsem njegov lasten pečat. V zgodnjem obdobju je sodeloval predvsem pri Dub Plates, danes pa njegove usluge (in njegovega studia Clunk) koristijo številni ustvarjalci in založbe, med njimi tudi Kouhei Matsunga, Pantha du Prince, Kevin Drumm, Giuseppe Ielasi, Florian Hecker, Russell Haswell, Keiji Haino, Shackleton, KTL, Holly Herndon, Richard Bishop in drugi. Becker pa se posveča tudi ustvarjanju lastne glasbe in je v zadnjih letih izdal kritiško izjemno dobro sprejeto ploščo Traditional Music of Notional Species Vol. I pri založbi PAN. Gre za skrajno plastovito elektronsko glasbo, polno detajlov in raznolikih kompozicijskih prijemov, ki koreninijo iz izkušenj studijskega dela, hkrati pa Beckerjeva glasba v sebi nosi izjemno ekspresivnost, svojstven čustven naboj, redko slišan v tako kompleksno zgrajenih elektronskih zvočnih krajinah. Njegova glasba predstavlja eno najbolj vznemirljivih, nenavadnih in izvirnih stvaritev v sodobni elektronski glasbi.
Glasba: https://soundcloud.com/
Video: https://vimeo.com/90633987
ALEX AUGIER (FR)
Alex Augier je francoski elektrofonik, ki ustvarja v digitalnem mediju, s katerim preči zvočne, progarmerske in vizualne izkušnje in jih vpenja v glasbo, instalacije in audiovizualna okolja. Znanstevno-raziskovalna komponenta se preliva v umetniško kreacijo, v kompozicije računalniške glasbe, v ustvarjanje interaktivnih zvočnih instalacij in oblikovanje zvočnih okolij za sodobno gledališče, ki jih ustvarja tudi za znameniti francoski IRCAM. V delu oqpo_oooo Augier ustvarja audiovizualno okolje, ustvarjeno iz podatkovnih tokov, ki se pretvarjajo v zvok in sliko in so prostorsko vpeti v strukturo kocke, s tem pa nas postavlja v sredino med prostorsko izkušnjo audiovizualnega performansa, koncerta elektronske glasbe in zvočne instalacije.
Glasba: https://soundcloud.com/
Video: https://vimeo.com/
ONTERVJABBIT (SI)
Ontervjabbit je hrupni dvojec iz Hrastnika, ki ga tvorita Neven M. Amalga (Dodecahedragraph, Cadlag, …) in Domen Učakar (Lifecutter, Icarus Down, …) v zadnjih letih dve osrednji figuri širokega in raznoplastnega šumnega zvočnega podzemlja, razpetega med domačim in mednarodnim podtaljem, ki preči goste zvočne tvarine noisea z sodobnimi elektronskimi zvočnimi praksami in elektroakustičnimi godbami preteklosti. Ontervjabbit nas zaobjameta v skrajno intenzivnost čustvene mreže, ki se prede med opojnim droenom, rušilnim šumom, pritajenim pulzem in psihedeličnimi zastrtimi melodijami.
S festivalsko vstopnico si zagotovite vstop na vse 4 koncerte po ceni 5 eur: http://www.mojekarte.si/